English
.::    HISTORIA ZESPOŁU    ::.

   Zespół wyłonił się z powstałej w 2000 r. grupy modlitewnej o nazwie Wspólnota Królowej Pokoju, której zadaniem do dziś jest organizowanie i prowadzenie w kościele w Łomiankach w ostatnie soboty miesiąca - na wzór spotkań modlitewnych w Međugorju - modlitewnych adoracji przed Najświętszym Sakramentem - tzw. Wieczerników. Zadaniem zespołu było zapewnienie oprawy muzycznej tych spotkań.
   Dzięki wielkiej przychylności i otwartości ze strony Księdza Proboszcza w Łomiankach uzyskano zgodę i pomoc kapłanów na zrealizowanie podjętego zadania. Pierwsze spotkanie Wieczernikowe odbyło się w sierpniu 2000 r. i tak spotkania te odbywają się przy udziale wiernych i członków różnych przykościelnych grup modlitewnych do dziś.

   Pod koniec 2000 r. został ustalony skład zespołu ECHO MARYI. W jego skład wchodzili:
Bożena Powichrowska - skrzypce i śpiew - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie,
Zygmunt Księżakowski - gitara i śpiew,
Mieczysław Eterowicz - śpiew,
Beata Kłódkiewicz - śpiew.

   W marcu 2001 r. zespół wzmocniony dodatkowo o nowe osoby
grające i śpiewające:
Hanię Olszak - altówka - absolwentkę Akademii Muzycznej w Warszawie,
Andrzeja Słowikowskiego - instrumenty klawiszowe.


   W kwietniu 2001 r. zespół rozpoczął realizację oprawy muzycznej sobotnich Wieczerników w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
   Pod namową uczestników oborskich spotkań oraz niektórych kapłanów - czując wielką potrzebę popularyzacji wielu Maryjnych i adoracyjnych pieśni z repertuaru zespołu, postanowiono wydać pierwszy zbiór wybranych pieśni w formie kaset i płyt CD. Większość członków zespołu to amatorzy i ludzie zupełnie nie związani z przemysłem muzycznym ani płytowym. Mimo to Pan Bóg postawił na ich drodze pomocnych ludzi i tak zespół stworzył i wydał swoją pierwszą płytę pt. Pieśni adoracyjne. Płyta była już rozprowadzana na Ogólnopolskim Wieczerniku w Oborach w lipcu 2001 r.
   Do dnia dzisiejszego zespół posługuje na comiesięcznych Wieczernikach Królowej Pokoju w Oborskim Sanktuarium.


Od września 2004 roku do zespołu dołączyli:
Regina Bociek i Wioletta Matysiak - śpiew,
a w 2006 r. Beata Morka oraz
solista Teatru Wielkiego w Warszawie Ryszard Morka - bas.

Zespół wspomagali także grą: Bogusław Powichrowski - skrzypce,
i pieknym spiewem: Marta Nurzyńska, Monika Matusiak, Łucjan Sokołowski, Janusz Murawski.


   Od maja 2004 r. w każdą pierwszą sobotę zespół ECHO MARYI zaczął uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych w kościele Czerwińskim ku wynagrodzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi. Pod prowadzeniem i serdeczną opieką księdza Tadeusza Pawluka zespół rozwija swój repertuar dostosowując go do nowych potrzeb uczestników Czerwińskich Wieczerników. Rezultatem tej współpracy stała się druga płyta zespołu pod tytułem Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze!- będąca modlitwą i przesłaniem. Płycie towarzyszy dodatkowo nagrany singiel o tym samym tytule. Rozprowadzanie obu płyt rozpoczęto w dniu I Ogólnopolskiego Wieczernika w Czerwińsku 2 czerwca 2007 r.


   Zespół posługiwał muzycznie w: Głuchowie, Koninie, Kole, Warszawie (Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej), Siedlcach, Konstancinie-Jeziornej, Łomnej, Różanymstoku, Međugorje (w roku 2003 i 2004), Tichalinie, Širokim Brijegu oraz w Czerwińsku podczas wizyty o. Jozo Zovko w czerwcu 2006 r.

   Miał także przywilej posługiwania muzycznie w pierwszych Wieczernikach: w Gietrzwałdzie, Konstancinie-Jeziornej, Woli Gułowskiej i Zawadzie k/Zielonej Góry.


   Zespół chce w dalszym ciągu uczestniczyć w pomocy nowopowstającym Wieczernikom. Wszystkim potrzebującym i zainteresowanym zespół służy kompletem nut, programami i radami aby we wszystkich Sanktuariach Maryjnych i kościołach w trakcie Wieczerników rozbrzmiewały piękne pieśni ubogacające zanoszone modlitwy.


Mamy w Bogu nadzieję, że zespół będzie przez kolejne lata rozwijał się
i wprowadzał nowe pieśni na Chwałę Bożą i naszej ukochanej MARYI.

English version         Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatnosci       pphem 2007-2023